Pohádka O JABLOŇCE,

aneb s pohádkou od jara do zimy

Středeční setkání v krajanské knihovně na Krétě bude tentokrát tematicky věnováno pohádce O JABLOŇCE. Výběr pohádky je inspirován proslulou českou ilustrátorkou, Helenou Zmatlíkovou, která by v letošním roce slavila své sté narozeniny. Její obrázky zdobily a zdobí dětské knihy napříč generacemi. 

Po přečtení pohádky v češtině a v řečtině bude následovat zábavný edukační program. Jabloň a jablíčka se budou prolínat básničkami, písničkami, vyráběním i všemi dalšími aktivitami pečlivě vytvořenými tak, aby podporovaly rozvoj slovní zásoby, grafomotoriku a čtenářské dovednosti.

Děti budou také pracovat s ručně malovanou jabloňkou, která jim zůstane v knihovně na památku spolu se setem kreativních aktivit pro různá roční období.

Aktivity jsou vhodné pro děti 4-8 let, ale mohou se zapojit i starší děti nebo naopak mladší, pokud jim pomohou rodiče. Zájemce prosíme, aby se hlásili telefonicky u Martina Rantoše (+30 699 624 4888)KDY:

ve středu 24.5.
od 17:00 do 19:00 KDE:

krajanská knihovna
na KrétěVSTUPNÉ:

děti členů České asociace 2 EUR,
ostatní 5 EUR. 

Členem České asociace je možné se stát na místě. Peníze vybrané na vstupném a členských příspěvcích jsou určené pro další rozvoj místní knihovny a na podporu jejích aktivit.